We Wrocławiu powstaje Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery – marzenie fanów gier

We Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Pomysłodawcami i organizatorami miejsca są założyciele inicjatywy RetroGralnia, mobilnej interaktywnej wystawy i kanału na YT, którzy w ciągu 6 lat zorganizowali 53 wystawy, na których wystawiono łącznie 526 stanowisk do grania i odwiedziło je łącznie ponad 80 tys osób.

Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki, a zarazem prezentujące historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych, które będą prezentowane w ramach wystawy stałej i ekspozycji czasowych.

Muzeum przedstawi w interaktywnych sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów, łącząc elementy edukacyjne z dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej.

Jednocześnie organizowana jest zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl mająca na celu dofinansowanie powstającej inicjatywy. Dzięki zebranym pieniądzom pojawi się możliwość stworzenia lepszych warunków do przeprowadzania spotkań i lekcji dla dzieci i młodzieży, wielojęzyczne opisy eksponatów, czy papierowy przewodnik po kolekcji z prawdziwego zdarzenia.

Otwarcie Wrocławskiego  Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery planowane jest na wakacje tego roku. W chwili obecnej trwa już remont lokalu i jego adaptacja na cele ekspozycji.

Więcej o projekcie znaleźć można na stronie muzeum: www.gikme.pl oraz zbiórki https://polakpotrafi.pl/projekt/wroclawskie-muzeum-gry-i-komputery-minionej-ery

Kontakt:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.