Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery zaprasza już pierwszych gości!

Z początkiem września zostało otwarte dla zwiedzających powstające na terenach wrocławskiego Dworca Świebodzkiego Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Placówka czynna jest od czwartku do niedzieli, a odwiedzającym udostępniono do zwiedzania wystawę złożoną z ponad dwustu ciekawych eksponatów, w tym kilkudziesięciu zabytkowych konsol i komputerów w drugiej połowy 20 wieku oraz kilkanaście stanowisk do grania – zarówno na starych konsolach, komputerach, jak i automatach arcade.

Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki, a zarazem prezentujące historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Muzeum przedstawia w interaktywny sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów, łącząc elementy edukacyjne z dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej.

W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. Część z nich trafiła do wystawy stałej, pozostałe prezentowane będą podczas wystaw czasowych i tematycznych.

W muzeum zobaczyć można między innymi eksponaty wyjątkowe, takie jak np. pierwszy komputer PC – IBM 5150,  pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey, czy oryginalny automat Asteroids oraz bardziej popularne i znane w naszym kraju maszyny firm Commodore, Atari, Amiga, Nintendo, Sega, czy Pegasus.

Otwarcie wystawy nie oznacza jednak końca prac na jej wyglądem i muzeum. Do końca września oddana będzie do użytku dodatkowa sala edukacyjno-eventowa oraz pojawi się wiele dodatkowych atrakcji zarówno wizualnych, jak  i merytorycznych. Organizatorzy Muzeum zapowiadają, że będzie ono miejscem żywym, zmieniającym się tak, by odwiedzając je kilka razy, zawsze być zaskoczonym czymś nowym w ofercie.

 Cennik wejściówek:

·         Bilet Normalny: 20 zł

·         Bilet Ulgowy: 15 zł (do 18 lat/od 60 lat)

·         Bilet Darmowy: do 4 lat

·         Bilet Rodzinny: do 2 dorosłych, do 2 dzieci: 50 zł

·         Bilet Grupowy: 25% zniżki (min 5 osób)

·         Bilet Miesięczny: 100 zł

Godziny otwarcia:

·         Czwartek: 11:00-20:00

·         Piątek: 11:00-20:00

·         Sobota: 10:00 – 20:00

·         Niedziela: 10:00 – 18:00

Lokalizacja:

Plac Orląt Lwowskich 20A, prawe skrzydło Dworca Świebodzkiego (od strony ulicy Robotniczej), obok wystawy zwierząt egzotycznych.

Więcej informacji o Muzeum znaleźć można na stronie instytucji www.gikme.pl

This slideshow requires JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.